Birey, Toplum ve Medeniyet Paneli

Birey, Toplum ve Medeniyet Paneli
MEDENİYAD, “Birey, Toplum ve Medeniyet Paneli” düzenledi Denizli’de İnsan Hak Ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Medeniyet İnsani Yardım Derneği (MEDENİYAD) Denizli Şubesi Kadın Çalışma Gurubu tarafından düzenlenen kermes kapsamında “Birey, Toplum ve Medeniyet” konulu bir panel düzenledi. Panelin konuşmacıları Prof. Dr. Hasan Alacacıoğlu ve Eğitimci Yazar Musa Mert oldu.

   Denizli’de İnsan Hak Ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Medeniyet İnsani Yardım Derneği (MEDENİYAD) Denizli Şubesi Kadın Çalışma Gurubu tarafından düzenlenen kermes kapsamında “Birey, Toplum ve Medeniyet” konulu bir panel düzenledi. Panelin konuşmacıları Prof. Dr. Hasan Alacacıoğlu, Eğitimci Yazar Musa Mert oldu.

 

     Denizli’de İnsan Hak Ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Medeniyet İnsani Yardım Derneği (MEDENİYAD) Denizli Şubesi Kadın Çalışma Gurubu tarafından kermes düzenlendi. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu önünde düzenlenen ve iki gün boyunca devam eden kermesten elde edilen gelir Suriyeli yetim çocuklara gönderilecek.

 

     Kermes kapsamında Prof. Dr. Hasan ALACACIOĞLU, Eğitimci Yazar Musa MERT, tarafından ‘Birey, Toplum ve Medeniyet’ konulu bir panel düzenlendi.

 

     Panel, MEDENİYAD Denizli Şube Başkanı Mehmet Ali ÖNER’in açış konuşmasıyla başladı.

 

     Avukat Bilal KILINÇ’ın başkanlığında gerçekleştirilen panelde Prof. Dr. Hasan ALACACIOĞLU, Daniel Defoe'nin Robinson Crusoe isimli eseri ile İbn-i Tufeyl'in Hay bin Yekzan isimli eserinden yola çıkarak Batı ve İslam Medeniyeti’nin birey ve toplum algısı, özellikleri ve arasındaki farkları anlattı.

 

      Eğitimci Yazar Musa MERT ise, İslam Medeniyeti’nin birey ve toplum algısı, birey ve topluma verdiği değer üzerinde durdu. Ayrıca, İslam’ın dünya ve ahret anlayışını anlattı ve İslam’ın dünya-ahiret bütünlüğüne verdiği önem üzerinde durdu.

 

     İlgi ile izlenen Birey, Toplum ve Medeniyet Paneli, soru cevap bölümüyle sona erdi.

 

     Soru cevap bölümünden sonra Eğitimci Yazar Musa Mert, panele katılanlar için “Ne Dedimse Kendime” isimli kitabını imzaladı.

 

     haberiklimi.net

     haberdenizli.com