Musa Mert, Eğitimcilik yönüyle Ebu Hanife'yi anlattı

Musa Mert, Eğitimcilik yönüyle Ebu Hanife'yi anlattı
Eğitimci Yazar Musa Mert, Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde ''Eğitimcilik Yönüyle Ebu Hanife'' konulu bir konferans verdi. Mert, ''Öğretmenlik ders anlatma robotu olmak değildir, iletişim her devirde esastır'' dedi.

  KONYA (A.A) - Eğitimci Yazar Musa Mert, Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde ''Eğitimcilik Yönüyle Ebu Hanife'' konulu bir konferans verdi.


     Mert, Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde gerçekleştirilen konferansta, öğrencilere Ebu Hanife'nin eğitimcilik yönü ve eğitime genel bakışı hakkında bilgi verdi.

 

     İSMET öğrenci topluluğu tarafından organize edilen konferansta Musa Mert öğrencilere Ebu Hanife’nin eğitimcilik yönü ve eğitime genel bakışı hakkında bilgi verdi. Kuran-ı Kerim’i anlamak ve anlatmanın önemine değinen Mert, öğrencilere Kuran-ı Kerim'e yönelmeleri noktasında bilgilendirdi.


     Ebu Hanife'nin, Kur'an ve Peygamberin sünnetine göre davranan bir alim olduğunu dile getiren Mert,''İmam-ı Azam Ebu Hanife fıkıhçı kimliğiyle bilinir, tanınır fakat o aynı zamanda büyük bir eğitimcidir. Filozofların diyalektik akademi dersleri gibi çağdaş dünyada yeni yeni fark edilen beyin fırtınası, tartışma, öğrenmeyi öğretme gibi pek çok metodu geçmiş zamanda kullanıyordu''diye konuştu.


     Ebu Hanife'nin yaşam anlayışının ve eğitim tarzının eğitimcilere örnek teşkil etmesi gerektiğini belirten Mert, ''Öğretmenlik ders anlatma robotu olmak değildir, iletişim her devirde esastır'' dedi.


     
     Muhabir: Basir Gülüm 
     Yayıncı: Rıfat Yerlikaya

 

 

       Ajanslar