Okuma Projesiyle Kitabı Sevdirdi (Gazete)

Okuma Projesiyle Kitabı Sevdirdi (Gazete)
Basında "Kitap Dostları Topluluğu Projesi" ve "Erdemliler Topluluğu Projesi" hakkında "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Musa Mert, diğer okullara örnek olabilecek iki farklı projeye imza attı. 'Kitap Dostları Topluluğu Projesi' ve 'Erdemliler Topluluğu Projesi' ile çocuklara kitap okuma alışkanlığı ve ahlak kuralları kazandırılıyor." denildi. Ayrıntılar için TIKLAYINIZ.

 

 

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Musa Mert, diğer okullara örnek olabilecek iki farklı projeye imza attı. "Kitap Dostları Topluluğu Projesi" ve "Erdemliler Topluluğu Projesi" ile çocuklara kitap okuma alışkanlığı ve ahlak kuralları kazandırılıyor. Proje sonunda en çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi.

Konya Karatay Ayşe Hüseyin Özkan İlköğretim Okulu'nda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Musa Mert, diğer okullara örnek olabilecek iki farklı projeye imza attı. "Kitap Dostları Topluluğu Projesi" ve "Erdemliler Topluluğu Projesi" ile çocuklara kitap okuma alışkanlığı ve ahlak kuralları kazandırılıyor. Proje sonunda en çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi. Projeyi hazırlayan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Musa Mert hazırladığı iki proje hakkında bilgi verdi. Mert, "Bu proje, aşılabilecek bir çıta belirlenerek, çeşitli ödüllerle öğrencilere kitap sevgisi ve kitap okuma alışkanlığı kazandırma temelinde okul başarılarını da artırmaya yönelik bir çalışmadır. Bizim okuyan gençliğe ihtiyacımız var. Elimizden gelen imkânları seferber etmeye hazırız" dedi. Projeyi hazırlayan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Musa Mert hazırladığı iki proje hakkında bilgi verdi.

 

ÖĞRENCİLER ARASINDA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

"Kitap Dostları Topluluğu"nun gerçekleştirdiği "Daha güzel bir yarın için Biz Varız" başlıklı "Kitap Söyleşileri "nin öğrenciler arasında büyük ilgi gördüğünü hatırlatan Mert, "Pazartesi günleri öğle araları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Musa Mert ve Perşembe günleri dönüşümlü olarak Türkçe öğretmenleri söyleşi yapıyor. Salı günleri ise öğrenciler söyleşi yapıyor. Aylık seçilen dört öğrencinin afişleri yapılıp okulun dört bir tarafına asılıyor. Bu afişler o öğrenciler için büyük bir onur kaynağı oluyor. Sırası gelen öğrenciler kendisi için hazırlanmış masaya geliyor, döner koltuğa oturuyor. Arkasında topluluğun logosunun yer aldığı perde öğrencilere ve öğretmenlere bir yazar ve o yazara ait bir kitabı tanıtıyor. Arkasından gerçekleştirilen soru cevap faslı oldukça renkli geçiyor" diye konuştu.

EN ÇOK KİTAP OKUYAN ÖĞRENCİLERE ÖDÜL

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Akgün, bugün imkânların çok olduğunu fakat bu imkânları değerlendirecek Musa Mert gibi öğretmenlerin gerektiğini dile getirdi. Bu alanda Üniversite olarak da projelerinin olduğunu Ayşe Hüseyin Özkan İlköğretim Okulu ve Musa Mert ile de çalışmalar yapabileceklerini söyledi. Konya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Dr. Abdülkadir Işık, okumanın ve eğitimin önemine vurgu yaparak, Musa Mert'i, okul yönetimini ve personelini tebrik etti. Ömer Seyfettin'in hayatını ve kitaplarını anlatan Sema Can dinleyicilerden büyük alkış aldı. Programın sonunda eğitim-öğretim yılı boyunca en çok kitap okuyan öğrencilere ödül töreni düzenlendi.

Ajanslar

Yeni Şafak Gazetesi